Matematyka, którą zrozumie każdy

Matematyka wymaga od nas umiejętności ścisłych. Wydawać by się mogło, że umysły humanistyczne nie poradzą sobie dobrze z tą dyscypliną. Jednakże wiele zależy od samego podejścia i nastawienia ucznia, gdyż do matematyki łatwo się zrazić. Jeśli mamy problemy z tym przedmiotem, warto jak najwcześniej spróbować odpowiedzieć sobie na pytanie, co nam sprawia największą trudność w matematyce i dlaczego. Może się bowiem okazać, że odpowiedź tkwi w stosowaniu złej metody obliczeń czy nieopanowaniu podstaw. Dlaczego można powiedzieć, że podręcznik matematyka z plusem 7 to aktualnie jedna z lepszych książek do nauki matematyki dla klas siódmych szkoły podstawowej?

Prosta matematyka

Matematyka z plusem 7 to podręcznik prosty i stawiający na nieskomplikowane rozwiązania. Każdy temat jest dokładnie wyjaśniony przez twórców, a poza częścią teoretyczną, możemy zapoznać się z częścią praktyczną. W tym segmencie upewnimy się, jak wyglądają wszystkie etapy obliczeń w danym typie zadań i jak poznane zagadnienie możemy interpretować. Dzięki temu nawet uczniowie gorzej radzący sobie z matematyką, będą w stanie momentalnie zrozumieć, na czym polega temat, który omawiają. 

Brak schematyczności

Twórcy podręcznika unikają schematycznego podejścia do nauki matematyki, które mogłoby zrazić uczniów. Zamiast tego młodzi ludzie zapoznawani są z tą wiedzą przy użyciu różnych środków. I tak poza standardowymi ćwiczeniami (dopasowane do uczniów o różnych predyspozycjach) dostępne są segmenty z wiedzą matematyczną opisaną na przykładzie infografik, poglądowych wykresów czy praktycznych tabel.

Podstawowe informacje na temat podręcznika Matematyka z plusem 7 (Małgorzata Dobrowolska, Krystyna Zarzycka):

– rozwija umiejętności zdobyte w poprzednich latach nauki,

– krótka powtórka materiału z przerobionych wcześniej części podręcznika,

– przedstawienie zagadnień, które zostaną poruszone w tym roku nauki,

– ćwiczenia dopasowane do uczniów o różnych predyspozycjach,

– nowatorskie podejście unikające schematycznej nauki.