Liczby, procenty, geometria z Matematyką z plusem nie będą Ci obce

Nauka matematyki rozpoczyna się w szkole podstawowej. Uczniowie, realizując kolejne tematy, przygotowują się do egzaminu ósmoklasisty. Niektórym wydaje się, że świat liczb jest obcy i skomplikowany a matematyka to wyłącznie trudne zadania, równania i figury geometryczne. Jednak jest to zdecydowanie coś więcej, obliczenia i cyferki otaczają nas każdego dnia, kiedy robimy zakupy, płacimy za coś czy spoglądamy na zegarek. W klasie 7, szkoły podstawowej uczniowie znają już podstawy zasad “Królowej Nauk”, a w poszerzeniu wiedzy pomogą im treści z podręcznika matematyka z plusem 7.

Liczby i działania, procenty i geometria, czyli co każdy siódmoklasista powinien wiedzieć o matematyce

Podręcznik przeznaczony dla uczniów klas siódmych, podzielony jest na osiem rozdziałów. Rozdział pierwszy to przypomnienie znanych treści dotyczących liczb, kolejności wykonywania działań oraz osi liczbowej. Następnie po odświeżeniu podstawowych informacji uczniowie zastanawiać się będą, jaki to ułamek i procent oraz czy obniżka ceny była opłacalna. Kolejny dział, który czeka na siódmoklasistę to geometria, w trakcie realizacji tych treści uczniowie nauczą się liczyć pole i obwód oraz budować proste figury geometryczne. W kolejnych trzech działach znowu nastąpi powrót do świata liczb i uczniowie będą poszukiwać niewiadomej, jednej lub nawet kilku oraz potęgować. Tuż przed wakacjami będą czekały na nich jeszcze graniastosłupy, by rok szkolny, zakończyć poznając zasady statystyki.

Bo nawet trudne zadania, można łatwo rozwiązać- Matematyka z plusem 7

Podręcznik Matematyka z plusem 7 został skonstruowany w przejrzysty sposób, tak by umożliwić uczniom efektywną naukę. Każdy temat rozpoczyna się wprowadzeniem teoretycznym oraz przykładami, w których krok po kroku omówione są sposoby rozwiązywania zadań. Zadania posegregowane są zgodnie ze stopniem trudności. Na końcu każdego z działów znajduje się podsumowanie z zadaniami umożliwiającymi utrwalenie omawianych treści.

Publikacja jest bogata w objaśnienia graficzne, które wspomagają zapamiętywanie wzorów i sposobów obliczeń.

Wszystko to ma przygotować ucznia w jak najlepszym stopniu do zbliżającego się egzaminu kończącego szkołę podstawową.