Dom św. Józefa

Zgromadzenie Sióstr św. Józefa z Cluny w Lublinie

Andrzejki

Serdecznie dziękujemy wszystkim mamom za przygotowanie przepysznych ciast dla dzieci na Andrzejki :
p. Patrycja Gulak-Kwiecień, Katarzyna Kowalczyk, Paulina Zyziuk, Iwona Kwapiszewska, Małgorzata Byra, Natalie Olech, Małgorzata Łukowska, Weronika Kopińska, Agata Ostaszewska, Agnieszka Jargiło, Izabela Cisek, Amanda Moniakowska, Ewelina Smolińska, Katarzyna Piędzia, Anna Zychowicz.


Komentarze

Jubileusz siostry Aimee

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom, personelu, i szczególnie ks. prof. Mirosławowi Wróblowi za modlitwę w dniu 25 lat jubileuszu siostry Aimee. Było to piękne świadectwo łączności w przyjaźni.Wdzięczna Chrystusowi za 25 lat
profesji zakonnej w Zgromadzeniu
św. Józefa z Cluny


Komentarze

Ekologiczny Jaś i Małgosia w naszym Przedszkolu


            We wtorek 28.11.2017r. nasze Przedszkole odwiedziła młodzież ze szkoły Szkoły Podstawowej Nr 19 w Lublinie, która pod okiem Pani pedagog w ramach szkolnego projektu przygotowała dla naszych dzieci ciekawą niespodziankę.              Na początku spotkania uczniowie zagrali krótkie przedstawienie oparte na znanej wszystkim bajce „Jaś i Małgosia”. Tym razem bohaterowie Jaś i Małgosia opowiadali dzieciom, jak żyć i zachowywać się bardziej ekologicznie. Dzieci z przejęciem obejrzały to barwne widowisko.
            Następnie, jak to u Baby Jagi, która ma domek z piernika, odbyły się warsztaty dekorowania pierniczków. Przedszkolaków bardzo pochłonęła czynność ozdabiania pierników kolorowym lukrem i słodkimi drażetkami,  a następnie kosztowania wykonanych smakołyków.


            Całe spotkanie odbywało się w bardzo miłej i radosnej atmosferze w której starsi koledzy mogli podzielić się swoją wiedzą i pomysłami z młodszymi przedszkolakami.            Bardzo dziękujemy młodzieży i Pani pedagog za zaangażowanie i liczymy na dalszą współpracę, zwłaszcza, że Szkoła Podstawowa Nr 19 jest naszym bliskim sąsiadem.
            Szczególne podziękowania należą się natomiast Wiktorii Kłapot, uczennicy Szkoły Podstawowej Nr 19 w Lublinie - absolwentce naszego Przedszkola, która była pomysłodawczynią i inicjatorką przygotowania projektu właśnie w naszym Przedszkolu.Komentarze

Tablica interaktywna w Przedszkolu


            Przedszkole pragnie bardzo gorąco podziękować Panu Bogumiłowi Piwonii, który  profesjonalnie i wielkim zaangażowaniem koordynował zakup i montaż edukacyjnej tablicy interaktywnej dla naszego Przedszkola.
            Tablica będzie służyła wszystkim grupom przedszkolnym do zajęć edukacyjnych i dowolnych, dając dużo większe możliwości zdobywania i utrwalania wiedzy, doskonalenia umiejętności oraz poznawania świata przez dzieci przedszkolne. Tablica bardzo ułatwi również pracę nauczycieli, będąc świetnym narzędziem w codziennej pracy.

            Jesteśmy przekonani, że dzięki tej tablicy otwierają się przed przedszkolakami zupełnie nowe możliwości i jest ona odpowiedzią na potrzeby współczesnego świata.
Komentarze

Nasi laureaci

W dniu 15.11.2017 odbyło się posumowanie konkursu plastycznego "Już Jesień".
Nagrodzeni laureaci konkursu naszego przedszkola:

3-4 latki
II miejsce     Michał Małek
III miejsce    Franciszek Kopiński

Wyróżnienie:
Wiktoria Zychowicz

5-6 latki
I miejsce      Krzysztof Wawryszczuk
II  miejsce    Laura \janczak

Wyróżnienia:
Hanna Byra
Natalia Kowalczuk

Komentarze

Siostra Weronika

W lipcu pożegnałyśmy się z siostrą Weroniką, która przez te ostatnie 17 lat angażowała się z całym sercem na rzecz dzieci i funkcjonowania naszego domu. Na rok siostra będzie w Portugalii w naszej wspólnocie fatimskiej. Dziękujemy siostrze serdecznie za gorliwą pracę i czekamy  na nią za rok. 
Komentarze

Wycieczka - 11.10.2017

W dniu 11 października planujemy wyjazd do ZOO-Leonów. Wszystkie informacje znajdują się na tablicach w przedszkolu. W przypadku deszczowej pogody dzieci pojadą do "Park Rozrywki KULKI" na dwie godziny zabaw.
Komentarze

Nowy rok szkolny

Ks. Proboszcz Piotr Kawałko i Ks. Cezary Kowalski odmawiały mszę świętą w intencji dzieci, rodziców i pracowników naszego domu. Serdecznie dziękujemy osobom które modliły się z nami.
"Panie Boże, wejrzyj z miłością na dzieci rozpoczynające nowy rok szkolny pod twoją obronę,  daj im mądrych nauczycieli, dobrych rodziców i wychowawców. Komentarze

Nowy odbiornik TVW dniu 11.05.2017 został zakupiony nowy, duży odbiornik TV
 do sali p. Ewy (poprzedni został uszkodzony mechanicznie).
Jeszcze raz pragniemy serdecznie podziękować
wszystkim rodzicom, którzy tak hojnie wsparli
finansowo zbiórkę na ten cel.
W sposób szczególny Przedszkole dziękuje
Panu D. Czajka i Panu A. Kapica,
którzy profesjonalnie pomagali w naprawie telewizora
                             oraz w jego zakupie i instalacji.
Komentarze

Podziękowania

Serdecznie dziękujemy rodzicom  za przepiękne czytanie bajek dla dzieci w miesiącu kwietniu :

p. Anna Sieradzka-Wawryszczuk - mama Krzysia
p. Małgorzata Bura - mama Hani
p. Natalia Olech - mama Wiktora
p. Łukasz Wawryszczyk - tato Krzysia
Komentarze

Dalsze sukcesy


Oto nasi laureaci konkursu "Mój ulubiony bohater z książki"
z dnia 05.05.2017

       I miejsce    Lena Łachowska
II miejsce    Paweł Małek
III miejsce    Hanna Byra  

Wszystkie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

B R A W O !

Komentarze

Nasze sukcesy - BRAWO

W dniu 28 marca 2017 podczas III Konkursu Piosenki Przedszkolnej pt. "Witaj Wiosno" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 25 w Lublinie
                   
laureatami zostali:

I miejsce   -  Maja Maksim                     
II miejsce   -  Weronika Małek
III miejsce  -  Franciszek Skwarzyński

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Komentarze

Obchody uroczystości św.Józefa, Patrona Zgromadzenia

Dnia 20.03.2017r. Siostry ze Zgromadzenia św. Józefa z Cluny obchodziły święto swojego patrona.
            Obchody rozpoczęły się w kościele p.w. św. Mikołaja w Lublinie, dzięki gościnności tutejszego proboszcza ks. Piotra Kawałko.
            Uroczystą Mszą Świętą, celebrował ks. biskup Ryszard Karpiński, który  również skierował do wiernych homilię.
            Zgromadzenie  Sióstr św. Józefa z Cluny oraz licznie zebrane dzieci z rodzicami oraz personel świecki, dziękowało za otrzymane dotychczas łaski, prosząc o dalszą pomoc i wstawiennictwo za przyczyną św. Józefa.            Wspólną modlitwę uświetniły pieśni w kilku językach, będące odzwierciedleniem wielokulturowego charakteru Zgromadzenia.
            Po zakończeniu Mszy Św., dalsze obchody uroczystości odbywały się w budynku Zgromadzenia, gdzie Siostra Małgorzata Przełożona Zgromadzenia  Sióstr św. Józefa z Cluny w Lublinie powitała wszystkich gości, na czele z ks. biskupem, następującymi słowami:            W imieniu Sióstr św. Józefa, pracowników oraz dzieci i ich rodziców - pragnę bardzo gorąco powitać czcigodnego księdza biskupa Ryszarda - w naszych skromnych progach.


            W dniu tak szczególnym i uroczystym jesteśmy wszyscy bardzo wdzięczni, goszcząc eminencję u naszej placówce.
            Zgromadzenie Sióstr św. Józefa z Cluny założyło ten dom prawie 25 lat temu, aby realizować w nim swoje misyjne powołanie.
            W tym budynku działają dwie placówki: Ognisko Wychowawcze, które otacza opieką 60 dzieci w wieku szkolnym oraz katolickie Przedszkole, z którego może skorzystać 67 dzieci w wieku przedszkolnym.
            Nasza praca polega na przygotowaniu dzieci do nauki szkolnej oraz zapewnieniu opieki po zajęciach w szkole. Prowadzone są tu rozmaite zajęcia dydaktyczne, opiekuńcze i wychowawcze, a także  przygotowywane są domowe posiłki.


            Następnie wychowankowie i rodzice wręczyli ks. biskupowi Ryszardowi Karpińskiemu kwiaty, będące wyrazem wdzięczności za Jego obecność oraz  Siostrom ze Zgromadzenia św. Józefa z Cluny z okazji święta patronalnego.
            Po części oficjalnej rozpoczął się słodki poczęstunek dla wszystkich zgromadzonych gości.


            Cała uroczystość przebiegała w atmosferze wspólnej modlitwy, wdzięczności i radości.


Zdjęcia : p. Paweł MalczarskiKomentarze

Warsztaty chemiczne

Dzięki uprzejmości Pani Małgorzaty Łukowskiej – mamy Ignasia Łukowskiego, dzieci z grup przedszkolnych mogły poznać z bliska niesamowity świat eksperymentów chemicznych.
            Przez chwilę sala zamieniła się w prawdziwe laboratorium, a dzieci z zapartym tchem oglądały „czarodziejskie” pokazy oraz zadawały mnóstwo pytań.
            Przedszkolaki dowiedziały się jak pasjonująca może być nauka oraz, że otaczający nas świat  podlega wielu reakcjom o których nawet nie mamy pojęcia.
            Serdecznie dziękujemy za profesjonalnie przygotowane pokazy oraz budzenie w dzieciach pasji odkrywców i poszukiwaczy wiedzy.Komentarze

Siostra Claire, przełożona Generalna Zgromadzenia św. Józefa z Cluny

W dniach 27 i 28 lutego 2017 mieliśmy zaszczyt gościć w naszym przedszkolu – Siostrę Claire Houareau, Matkę Generalną Zgromadzenia Sióstr św. Józefa z Cluny z siedzibą w Paryżu, które jest założycielem naszego przedszkola.
            Siostra Claire spotkała się z dziećmi, które z wielką radością zaprezentowały się tańcząc i śpiewając dla niej. Zadawały też wiele pytań o życie siostry w Zgromadzeniu, ale też zanim została siostrą zakonną. Wręczyły także wykonane specjalnie na tę okazję pamiątkowe kartki i kwiaty.
            Siostra Claire, kierując słowa do dzieci i rodziców, powiedziała, że w sposób szczególny ceni dar życia jakim jest każde dziecko, a czas przedszkola to okres w którym wszystkie zdolności i talenty dziecka zaczynają rosnąć i rozwijać się , aby w przyszłości rozkwitnąć piękny kwiatem i zaowocować.
            Na zakończenie s. Claire znalazła również czas na ciepłe i osobiste rozmowy z rodzicami dzieci, którzy opowiadali o sobie, prezentując z dumą swoje pociechy.Komentarze

Pieczenie ciast23.02.2017
Komentarze

Dzień Babci

Z okazji Święta Babci i Dziadka dzieci przedszkolne skierowały do swoich Babć i Dziadków pełne miłości życzenia w formie wierszyków, piosenek (również w języku francuskim) oraz tańca.
            Następnie dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki i laurki.
            Odbył się również pokaz tańca towarzyskiego w którym dzieci zaprezentowały przygotowywane pod okiem pana Konrada tańce: tango, krakowiak. (?)

            Babcie i Dziadkowie pełni wzruszenia bili gromkie brawa swoim kochanym wnukom, ocierali łzy szczęcia oraz wykonywali wiele pamiątkowych zdjęć.
Komentarze

Wernisaż

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego Filia nr 11 w Lublinie przy ul. Lwowskiej 6, wystawi prace plastyczne naszych dzieci wykonanych na wernisaż pt. "Boże Narodzenia".

Prace można oglądać w dniach 27.122016 - 13.01.2017.

Biblioteka pracuje w następujących godzinach :
       poniedziałek, środa, piątek 12.00 - 18.00
       wtorek 10.00 - 16.00
       czwartek 1`2.00 - 16.00

Nasze przedszkole współpracuje z Biblioteką Miejską nr. 11 w Lublinie. Wspólnie z dziećmi wypożyczamy książki i czytamy je podczas zajęć. Zachęcamy rodziców do indywidualnego korzystania z zasobów biblioteki.
Komentarze

Dziękujemy... merci beaucoup... thank you

Gorące podziękowanie kierujemy do pani Małgorzaty Byra - mamy Hani za ciekawą prezentację swojego zawodu "Lekarz".

Serdecznie dziękujemy rodzicom : za przepiękne czytanie bajek dla dzieci w miesiącach listopad i grudzień 2016 :
- p. Małgorzat Łukowska, mama Ignacego
- p. Sylwia Olech, mama Nikodema
- p. Małgorzata Byra, mama Hani
- p. Wawryszczuk Anna, mama Krzysia
- p. Wawryszczuk Łukasz, tato Krzysia

Serdecznie dziękujemy mamom za pomoc w przygotowaniu prezentów na dzień Św. Mikołaja :
- p. Paulina Zyziuk, mama Amelii
- p. Natalia Olech, mama Wiktora
- p. Amanda Moniakowska, mama Amelii
- p. Agnieszka Łukaszuk, mama Kacpra
- p. Katarzyna Piędzia, mama Marcela

Wszystkim rodzicom dzieci serdecznie dziękujemy za finansowe wsparcie naprawy telewizora :
Cajka Maja, Janczak Laura, Kowalczyk Paulina i Julia, Pięcia Marcel, Czałka Adrian i Filip, Małek Weronika, Michał, Paweł, Mrozowicz Fabian, Bodzak Nikodem, Wawryszczuk Krzysztof, Byra Hanna, Jargiło Tobiasz, Kowalczuk Natalia, Łukowski Ignacy, Cisek Hanna, Kapica Natalia, Rycuniak Stanisław, Boruń Julia, Mitruś Nikola, Misztal Martyna.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za wsparcie 17-tej Akcji Rodakom za wschodnią granicą, a w szczególności na Ukrainie.Komentarze

Voeux de Noël
Les soeurs de Saint Joseph de Cluny, les enfants de notre Centre d’accueil ainsi que tous les employés de notre maison, vous offre, chers Amis, leurs meilleurs voeux de
JOYEUX et HEUREUX NOEL
Que le Seigneur vous accompagne, qu’illumine vos vies, vos familles, vos projets et désirs. Qu’Il ordonne à ses anges de veiller sur vous chaque jour de la nouvelle année 2017.
Avec l’assurance de notre prière, notre amitié et surtout l’expression de notre profonde gratitude pour tous ce que vous avez fait pour nous pendant cette dernière année. Que le Seigneur nous le rende au centuples, en grâces de lumière et de bienfaits.


          Vos soeurs Marguerite-Marie, Veronica, Aimée et Florence
Komentarze